Дошкільний навчальний заклад (ясла садок) № 67 "Дельфін" комбінованого типу

 





Тиждень Пожежної безпеки

 

                                                         

ТИЖДЕНЬ ЗНАНЬ БЕЗПЕКИ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ "Навчіться сьогодні, щоб бути в безпеці і вижити завтра..."

 

                                                                                                           ЗАТВЕРДЖУЮ:

                                                                                                            Директор ДНЗ № 67

                                                                                                           ЛИСЕНКО  О. М.

                                                                                                           «03»  листопада 2023р.

                                                                                  

План – сітка

Проведення Тижня безпеки «Навчіться сьогодні, щоб бути в безпеці і  вижити завтра..» (пожежна  безпека в умовах  воєнного стану)

(13.11.23. – 17.11.23.)

Дата

Зміст роботи

Відповідальний

13.11.23

Виставка матеріалів та дидактичних  посібників з пожежної  безпеки

Консультація для батьків «Профілактичні заходи з пожежної безпеки в побуті»

Бесіда «Причини виникнення пожеж»

 

 

Читання твору В. Островського «З вогнем не жартуй»

Вихователі всіх вікових груп

Вихователі груп № 3, 8, 10,11, 12

 

Вихователі груп № 9

14.11.23

Тематичне заняття «Сірники – це іграшка»

 

Тематичне заняття «Пожежа – біда для всіх живих істот»

 

Тематичне заняття « Що таке вогонь і дим, як вони виникають?»

Гра – тренінг «Викликаємо допомогу – 101»

Вихователі групи № 9

Вихователі груп № 3, 8, 10

Вихователі груп № 11,12

Вихователі груп № 3, 8, 10,11, 12

15.11.23

Дослід «Від чого загорається сірник»

 

Бесіда – розповідь «Небезпечні предмети та небезпечні знахідки» з використанням ілюстрацій

 

Перегляд відеоматеріалів для дітей «Хто такі пожежники»https://yotube.com/watch?v=flE_StzcEHw@feature=shared

 

Конструювання з паперу «Пожежна машина»

Вихователі групи № 9

Вихователі груп № 11,12

 

 

Вихователі груп № 3, 8, 10,11,12

 

Вихователі груп № 3, 8, 10

16.11.23

Д/г. «Як гасити вогонь?»

 

Дослід «Зі свічкою» (як загасити свічку різні способи)

 

Спортивна розвага «Школа рятувальників»

 

 

 

Моделювання ситуації «Дії під час пожежі»

 

 

СРГ. «Пожежна частина»

 

 

Вихователі групи № 9

 

Вихователі груп № 3, 8, 10

Інструктор з фізкультури, вихователі групи №12

 

Вихователі груп № 3, 8, 10,11, 12

 

Вихователі груп № 11,12

 

17.11.23

Д/і. «Горить – не горить», «Засоби пожежегасіння»

 

 

Виготовленняколажу «Дітям про вогонь»

 

Заучування напам’ять вірша Н. Артюхової «Вивчіть правила пожежні»

 

Гра – тренінг «Шляхи евакуації з приміщення ДНЗ під час пожежі»

Вихователі груп № 9,3, 8, 10

Вихователі груп № 11,12

 

Вихователі груп № 9,3, 8, 10, 11,12

 

Вихователі всіх вікових груп.

                                                                                                      

ІІ молодша інклюзивна група №9 

 

Понеділок 13.11.23

Читання твору В.Островського «З вогнем не жартуй»

Формувати знання дітей про значення вогню в житті людей та шкоду під час необережного поводження з ним; закріплювати знання про те, що вогоньможе бути злим і добрим, може приносити користь і шкоду; ознайомити дітей із протипожежним щитом та його інвентарем, з атрибутами, необхідними для пожежників. Розвивати мовлення,  допитливість,  увагу,  обережність, спостережливість. Виховувати безпечне ставлення до себе та інших людей, самостійність, повагу та інтерес до професії.

Вівторок 14.11.23

Тематичне заняття «Сірники – не іграшка, вогонь не забава»

Програмовий зміст: ознайомити дітей із правилами пожежної безпеки; закріпити поняття «Сірники — не іграшка»; ознайомити з пожежною машиною; розвивати зв’язне мовлення; виховувати слухняність.

Вихователь. Сьогодні Ясик був слухняним, не пустував. Таке іноді буває. Мама дозволила йому погратися на майданчику самому. І раптом бачить — а в траві блищить маленький золотаво-зелений жучок. І очі відсвічують вогниками…

— Ох ти!— вигукнув Ясик — я ще такого не бачив!

— Ой! Хлопчику,— візьми мене,— людським голосом відказав жучок.— У мене поранене крильце, я не можу літати.

Ясик узяв жучка, а той дуже тремтів.

— От бідолаха, мабуть, замерз,— подумав хлопчик.

— Так, я замерз — промовив жучок. — Уранці холодно. Мої сестрички і братики заховались у сухе листя, залізли в щілини дерев і там заснули на всю зиму. А я не можу туди долетіти. Віднеси мене, будь ласка, до лісу.

— Авжеж, віднесу, бо я сьогодні слухняний і роблю тільки добрі справи.

Фізкультхвилинка

У дитсадок Ясик ішов (крокують на місці)

І жучка знайшов. (Плескають у долоні.)

На травичці він сидів. (Сідають навпочіпки.)

І від холоду тремтів. (Показують, як тремтів, б’ють себе по плечах, руках.)

Відігріє він його, (дихають на руки)

Друга меншого свого.

Умить Ясик побіг до лісу. Бачить, на галявині стоїть хатинка.

«Хто ж в ній живе? От якби в ній було тепло, я б відігрів жучка»,— подумав Ясик. Зазирнувши в хатинку, Ясик побачив кицьку, яка лагідно муркотіла, згорнувшись у клубочок, і солодко спала. Але в будиночку було сиро, холодно, холодно. На печі лежали сірники. Ясик, звичайно, знав, що сірниками гратися не можна, але він вирішив, що один раз, одного сірника запалити можна, але це для жучка і дуже хотілось зігріти його. Назбиравши сміття, паперу, гілочок, Ясик підпалив купу, і вона спалахнула. Ураз язики полум’я, звиваючись, підстрибнули і побігли вгору по занавісках, по меблях. І кімната наповнилась димом. Стало важко дихати. І раптом прокинулась кицька, вона голосно занявчала. І рознеслося по всьому лісу:

Тілім-бом! Тілім-бом!

Загорівся кицькин дім

Загорівся кицькин дім

Валить дим стовпом!

Кицька вискочила, очі витріщила.

Біжить півник із відром, заливає кицькин дім.

А конячка з ліхтарем,

А собачка з помелом,

Сірий зайчик із листком.

Раз, раз, раз. Вогонь погас!

Обігрування вірша.

Вихователь. А за ними приїхала і пожежна машина з пожежниками. На ній — вогнегасники, довгі шланги. Велика драбина.

Машина червона тому, що вона мусить дуже швидко дістатися до місця пожежі. А як це можна швидко зробити, коли на вулицях багато машин і пішоходів? Для цього необхідно, щоб пожежна машина була помітною, щоб її було видно здалеку. Помітивши її ще здалеку, водії інших машин і пішоходи, поступаються їй дорогою. А найпомітніший колір — червоний.

Запитання до дітей

— Чи можна жити без сірників?

— Чому дітям не можна брати сірники?

— Яка пригода трапилася з Ясиком?

— Хто допоміг йому в біді

— Чому пожежна машина червона?

— Хто гасить вогонь?

— Чому потрібно поступатися дорогою пожежній машині?

Підсумок

Вихователь. Чому ніколи не можна брати сірники?

Середа 15.11.23

Дослід «Від чого загорається вогонь»

Програмовий зміст: формувати знання дітей про предмети, необхідні при гасінні пожежі, правила їх використання. Поглиблювати знання про вогонь, що добували первісні люди. Продовжувати вчити правилам пожежної безпеки. Дати уявлення дітям про користь і шкоду вогню. Навчити дітей, у разі необхідності, самостійно набирати номер пожежної служби (101). Пояснити необхідність знання домашньої адреси. Виховувати повагу до праці пожежного. Закріплення знань про тушіння вогню в дослідах.

Якщо раптом світло гасне,

Свічку ми запалюєм.

В цьому випадку вогню ми

Тільки дуже дякуєм.

Якщо мама на роботі,

Сірників не треба брать,

Краще книжку прочитати,

Краще іграшками грать.

Якщо холоди настали -

Допоможе нам вогонь:

Він затопить піч у хаті,

Але ти його не тронь!

На вогню готують їжу,

Він нам світить уночі,

Як на вулиці морози,

Він працює у печі!

А зараз ми відвідаємо нашу лабораторію і з’ясуємо на практиці як же загасити пожежу.

Дослід 1. На палаючу свічку збризнемо воду. Що відбувається?(вогонь згас). Чому ? (вогонь боїться води).

Дослід 2. Проводиться аналогічно з піском.

Дослід 3. Палаючу свічку накриваємо склянкою . Що відбувається з вогнем? (він згас). Чому? (без повітря вогонь не горить).

Дослід 4. Накрити вогонь мокрою ганчіркою.

Четвер 16.11.23

Д/г «Як гасити вогонь»

Вихователь: Ось подивіться на всі ці речі і скажіть мені, яку одну річ можна покласти до сумки пожежника і чому?

Діти складають речі і говорять чому саме ці речі потрібні пожежнику на роботі .

Молодці, все склали, що потрібно нашим рятівникам, щоб виконувати свою роботу.

Сірник малий, а біда велика. (Правильно)

                   Мале полум’я гасять водою, піском, килимом. (Правильно)

                   При пожежі телефонуй 103! (Неправильно)

                   Під час пожежі потрібно відчинити вікна. (Неправильно)

                   При пожежі телефонуй 101 (Правильно)

                   Дітям можна гратися з вогнем. (Неправильно)

                   Діти дотримуються правил пожежної безпеки (Правильно)

П’ятниця 17.11.23

Заняття з ліплення «Вогнегасник»

Мета: продовжувати вправлятися у ліпленні продовгуватих та круглих предметів з двох частин; вчити з’єднувати деталі конструктивним способом; розширити знання дітей про вогнегасник та про користь і шкоду яку може принести вогонь; розвивати дрібну моторику кисті руки і пальців, увагу, пам’ять, логічне мислення; збагатити словник: «вогонь», «шкода», «вогнегасник»; виховувати потребу про свою та чужу безпеку.

Матеріали: пластилін чорного та червоного кольору, дощечка, серветки; іграшковий вогнегасник, лист, коробка, ілюстрації «Користь і шкода від вогню».

Хід роботи:

Вступна частина

1.      Сюрпризний момент

От і наші звірята у листі застерігають нас від небезпеки і хочуть щоб ми з вами поглянули на ілюстрації, які є в листі.

-        Що зображено на першій картинці? Як ви гадаєте цей вогник приносить користь чи шкоду?

-        Яку  шкоду наносить вогонь на другій картинці?

2.      Проблемна ситуація

-        Давайте ми з вами створимо своїми руками вогнегасники, якими ми зможемо погратися на занятті. А створювати їх ми будемо із пластиліну.

3.      Розгляд зразка

-        Ось у мене є великий іграшковий вогнегасник.

4.      Показ і пояснення способів зображення

Спершу ми візьмемо червоний пластилін, добре його розімнемо. Між двома долоньками прямими рухами долоней  вперед-назад скочуємо стовпчик- це буде сам вогенгасник. З чорного пластиліну,  скочуємо шланг. Тепер з’єднуємо дві частинки, злегка притискуючи їх, одна до одної.

5.      Пальчикова гімнастика

Чик-чик-чик, - імітуємо підпал сірника

Не бери до рук сірник. - махаємо вказівним пальцем

Бо як не зможеш втримати- стискаємо кулачки

Вмить вогнем усе покриється. – рух пальчиками.

6.      Прийом нагадування за потреби.

ІІ Основна частина. Самостійна робота дітей.

Хто закінчив роботу, витирає руки серветками, прибирає робоче місце.

ІІІ Заключна частина

1.      Загально-позитивний аналіз робіт

2.      Підсумок заняття

-        Чи можна гратися сірниками?

-        Що може статися, якщо не обережно поводитися із вогнем?

-        Яку користь приносить вогонь людям?

Щоб не трапилось біди

Не берись за сірники,

А займися краще ділом,

Вогонь – це не для гри –

Пам’ятай про це завжди!

 

Середня група №8

 

ПОНЕДІЛОК 13.11.2023

Бесіда для дітей

«Причини виникнення пожеж»

 

Мета:ознайомити з причинами виникнення пожеж, та закріпити правила протипожежної безпеки.  Дати коротку відомості про те,яку користь приносить вогонь. Розвивати уважність. Виховувати турботливе ставлення до свого здоров'я та інших.

Епіграф:  Вогонь — друг, вогонь — ворог.

Хід бесіди.

Вогник, діточки, такий

Він і добрий, він і злий.

Він нам світить,

Він нам гріє,

Він і лихо скоїть вміє!

Вогонь здавна став надійним помічником у житті людей. Разом із тим необережне поводження з ним може призвести до виникнення пожежі.

Пожежі часто виникають через такі причини:

  • несправність або неправильна експлуатація електрообладнання, газових плит, електричних побутових приладів;
  • увімкнення в одну розетку декількох побутових приладів великої потужності;
  • несправність електропроводки;
  • сушіння речей над газовою плитою;
  • користування саморобними електричними гірляндами для ялинки, запалювання хлопавок і бенгальських вогнів поблизу хвої;
  • використання легкозаймистих маскарадних костюмів із паперу та вати;
  • несправна або залишена без догляду побутова електротехніка;
  • необережне поводження з вогнем; ігри з вогнем;
  • удари блискавки;
  • збереження легкозаймистих матеріалів та речовин на балконі та вдома;
  • витік газу;
  • використання піротехніки.

Запитання дітям.

- Чи можна вмикати в одну розетку декілька побутових приладів?

- Чи можна сушити речі над газовою плитою?

- Чи можна дітям використовувати піротехніку?

- Чи можна використовувати саморобні гірлянди на ялинку?

Підсумок.

Із вогнем ти обережним будь,

Бо таїть він у собі велику силу.

Руйнівник, палій і ворог він,

 

Він  і друг, - як користуєшся ти вміло.

 

ВІВТОРОК 14.11.2023

Тематичне заняття «Пожежа- біда для всіх живих істот»

 

Програмовий зміст:

виявити знання про свійських тварин, зокрема про кішку; виявити вміння відгадувати загадки про тварин; вміння слухати утішку, розуміти її зміст;продовжувати розширяти мовленнєві ресурси,  діалогічне мовлення;продовжувати розширяти уявлення про небезпечні ситуації, пов’язані з вогнем;продовжувати вчити правила поводження з вогнем, використовувати їх на практиці;продовжувати формувати основи особистої безпеки;розширювати знання дітей про значення вогню в житті людей та шкоду під час необережного поводження з ним.Закріплювати знання дітей про те, що вогонь може бути злим і добрим, що він може приносити користь і шкоду;

Хід заняття:

Вихователь. Діти, ви чуєте? Мабуть до нас хтось іде у гості!

З'являється Незнайка

Незнайка: Привіт діти! Що це ви такі сумні? Нудьгуєте? А я вам приніс цікаву іграшку! За­раз сірниками пограємо, вогнище розпалимо. І одразу стане всім весело.

Дістає сірники, пропонує дітям.

Вихователь. Ой, діти, що ж це за іграшку нам пропонує Незнайка!? Хіба можна гратися сірниками? Чому?

Відповіді дітей.

Вихователь. Молодці, все вірно.  Дітям не можна брати в руки сірників, тим паче з ними бавитись, може виникнути пожежа. А ви знали, що за старих часів пожежу називали «червоним півнем». Часто залітав він у дерев'яні міста й села, вигоряли вони дотла і знову відбудовувалися. Діти, як ви гадаєте, чому вогонь називають «черво­ним півнем»?

Відповіді дітей.

Вихователь. Так, правильно! Вогонь схожий на півня, його язики полум'я нагадують гребінець, борідку й пір'я півника. А давайте тепер. 

Незнайка:  Нічого собі, як цікаво! А я  і не думав, що вогонь — такий небез­печний.

 

Вихователь. Не завжди, Незнайка, вогонь бувше небезпечним. Він може бути і другом. Діти, пограємо у гру, і Незнайка одразу все зрозуміє.

Дидактична гра «Вогонь друг – вогонь ворог

Незнайка:  Дуже вам дякую!  Тепер я ніколи не буду гратися сірниками, краще я їх залишу дорослим.

Незнайка: Діти, дякую вам! Я сьогодні стільки всього дізнався!

Вихователь: Та  зачекай, Незнайка, діти тобі ще стільки всього цікавого можуть розповісти.

Діти, а чим же пожежа небезпечна для людей, тварин та природи?

 Відповіді дітей.

Вихователь: А ще ми хочемо тобі розказати прислів’я про вогонь. А ті послухай!

  •          Вогонь — біда, і вода — біда.
  •          Де дим, там і вогонь

Діти пояснюють значення прислів'їв.

Вправа емоційного настрою дітей

Стали дружно всі до кола,

Я і ти, ти і я,

Не сумуємо ніколи,  ми одна сім’я,

І ній не лише я:     

Донечки, синочки.

Діти, сьогодні до нас повинна прийти гостя, а хто ви дізнаєтесь, якщо відгадаєте загадку:

Хто з хвостиком і вушками,

В кого лапи з подушками,

Як ступа ніхто не чує,

Тихо крадучись полює,

І маленькі сірі мишки

Утікають геть від …

Вірно, це кішка. (чується нявчання кішки). А ось і вона, піду її зустріну. (вихователь вносить іграшку кішку, із вузликом).

Діти, привітайтеся із гостею. А тепер я пропоную вам розповісти все, що ми знаємо про кішку:

Бліц – опитування» «Кішка»

  • Хто це?
  • Це свійська чи дика тварина?
  • Якого вона кольору?
  • Якого ще може бути?
  • Якого розміру?
  • Якого ще може бути?
  • Яка кішка на дотик?
  • Як можна сказати лагідно на кішку?
  • Як ще?
  • Яке прізвисько можна дати кішці?
  • Яке ще?
  • Чим любить займатися кішка?
  • Що любить їсти кішка?
  • Який у кішки настрій?
  • Який ще може бути?

Читання утішки «Загорівся кицькин дім», демонстрація ілюстрації до утішки

Бім-бім, дзелень-бім,
Загорівся кицькин дім!

Бім-бом, дзелень-бом,

Валить дим стовпом.

Кішка  вискочила,

Очі витріщила,

Бім-бом, дзелень-бом,
Біжить курочка з відром,
Бім-бім, дзелень-бім,
Щоб гасити кицькин дім.
Бім-бом, дзелень-бом,
Біжить цуцик з помелом,

Сіре зайченя з листом
Раз, раз , раз, раз,

І вогонь загас.
Погасили всі разом,
Стоїть цілий кицькин дом,
Лиш коточок зажуривсь,

Бо хвосточок присмаливсь.

Бесіда за змістом:

  • Що сталося у кицьки?
  • Що зробила кішка, коли загорівся дім?
  • Чи правильно зробила кішка, коли вискочила з дому?(діти, кішка правильно зробила, що вибігла з дому під час пожежі)
  • Хто допомагав гасити?
  • Чому сталася пожежа, як ви гадаєте?

Кішка, так чому у тебе загорівся будиночок? Ти гралася із сірниками, а чи можна ними гратися, діти?

З сірниками грати не можна. Тільки в умілих руках ось ці маленькі палички приносять користь,  добувають вогонь.

А для чого потрібен вогонь, як ви думаєте? (Відповіді дітей: на вогні варять їжу, вогонь зігріває, дає світло)

Але з вогнем треба бути обережним, щоб не було біди - пожежі, як це сталося у кішки. А зараз я вам і нашій гості покажу, що  може зробити навіть  невидиме полум’я.

Результат: за кілька секунд папір загориться.

Ось бачите, діти, кицю, до чого може привести ігри із вогнем. А тепер, кішка, наші діти навчать деяких правил поводження з вогнем, пограють в гру, а ти дивись і слухай уважно. Якщо це дітям можна робити,  вони будуть плескати в долоні, якщо – ні, то будуть топати ніжками.

Дидактична гра «Можна – не можна»

  • брати сірники без дозволу;
  • грітися біля вогню разом із дорослими;
  • самому вмикати газову плиту;
  • чекати, поки мама приготує їжу;
  • розпалювати багаття.

Молодці, діти, навчили нашу кішку правил. Ну, а де ж ти зараз будеш жити?

Діти, я вам пропоную побудувати кішці  новий будиночок.

 

АПЛІКАЦІЯ «Будиночок для киці»

 

 

Середа 15.11.2023

Перегляд відеоматеріалів «Хто такий пожежник»

Конструювання з паперу «Пожежна машина»

 

 

Четвер 16.11.2023

Дослід із свічкою(як загасити свічку різними способами)

 

Дидактична гра “Горить – не горить”

 

Дидактична гра «Засоби пожежогасіння»

  

 

Пятиця  17.11.2023

Засоби пожежогасіння

Малюванння. Підсумок тижня.

Виставка малюнків

   

 

Середня інклюзивна група №3

 

Бесіда «Причини виникнення пожеж»

    

 

Дослід зі свічкою

                      

 

Ліплення та малювання "Свічка"

       

 

Старша група №12

 

  Тема: «Вогонь – друг, вогонь – ворог»

 

Мета: ознайомити дітей з правилами пожежної безпеки; з вогнем і його властивостями; вчити бачити, щовогонь може бути злим і добрим, що він може приносити користь і шкоду; закріпити знання дітей про небезпечні ситуації, причини виникнення пожежі; виховувати старанність, зосередженість,  потребу в турботі про свою безпеку та самостійність; розвиватило гічнемислення, допитливість, творчу уяву,  уміння робити висновки.

 

Хід заняття:

1.Організаційний момент.

Я усіх дітей гукаю,

Та до себе закликаю!

Будемо ми разом грати,

Заняття час  починати.

 

Цей гість буває корисним і шкідливим, добрим і злим, помічником і руйнівником. Послухайте його.

 

Можу я бути лагідним часом,

Ваш будинок зігрію я взимку.

Але коли зі мною грають –

Можу пожежею обернутись!

– Ви вже здогадалися, хто ж буде нашим гостем? Це вогонь.

 

2.Бесіда «Вогонь-друг, вогонь ворог» за допомогою мнемотехніки (плакат «Вогонь – друг, вогонь – ворог»)

 

Вогоньо світлює

–  Погляньте на малюнок, як видумаєте, що він може означати? ( Світло)

– А тепер давайте поміркуємо, як вогонь може освітлювати, адже ми користуємося електричним освітленням? Якщо електричного освітлення немає, то можна запалити свічку або лампу. А раніше давав людям світло вогонь свічки, факела,  газової лампи.

(Вихователь показує свічку, факел,  газову лампу).

Вогонь захищає

– У стародавніх людей було багато ворогів, і дуже мало друзів. Вогонь був їхнім головним захисником від диких звірів, бо всі тварини дуже сильно бояться вогню. Тому стародавні люди завжди підтримували вогонь у вогнищі перед своїми оселями.

(Вихователь показує малюнок стародавніх людей)

Вогонь годує

– А як вогонь може нагодувати? Щоб приготувати їжу, ми запалюємо вогонь на газовій плиті. А як вогонь може нагодувати нас далеко від дому, в лісі, наприклад? Можна приготувати їжу на вогнищі.

 

Вогонь зігріває

– Що зігріває нас в квартирах і тут, в дитячому садку? Тепл ібатареї. Але раніше, коли ще не придумали нагрівати воду і пускати її по трубах в батареї будинків, людей зігрівав вогонь. А знаєте як? Люди обігрівалися за допомогою печами: в них горіли дрова і вугілля, а відвогнюйшло тепло. (Показатидітямпіч)

– Погляньте на малюнки. Вони нагадають вам про те, коли  вогонь може бути другом людині.

 

Вогонь – ворог

Розглядання залишків горіння паперу

 

Висновок. Не можна близько підходити до вогню, можна обпектися. Не можна близько підносити до вогню предмети, вони можуть запалитися і нанести шкоду людині.

 

3.Рухлива гра «Вогонь і вода»

– А зараз давайте трохи відпочинемо та пограємо в гру «Вогонь і вода»

Розгорається вогонь!

Полум’я вище,.

Дістає до самої хмари.

(Виходять діти «вогонь» у яких червоні стрічечки)

Але з’явиться вода,

І вогню тоді біда!

(Діти «вода» у яких блакитні стрічки виступають вперед і махають блакитними стрічками).

Але вітер роздмухує вогонь,

І полум’я знов палах котить.

(Один з дітей - «вітер» пробігає між дітьми з султанчиком з прозорих пакетів).

Але ми додамо води,

Щоб уникнути біди!

(Діти  «вода» виступають вперед і махають блакитними стрічками).

 

  1. Перегляд мультфільму «Фіксики. Вогнегасник».

 

  1. Д/г «Небезпечні предмети»

 

-Діти, поки ми з вами переглядали мультфільм, вогонь приготував щось цікаве. Ось,  погляньте, на ці листочки. Що ви тут бачите? (Малюнки предметів: олівці, собачка, сірники, газова плита, свічка, пожежна машина, праска  та інше).

– Він просить вас накрити фішками червонного кольору ті предмети, що зможуть спричинити пожежу. Пояснити, чому вони зможуть спричинити пожежу. А інші предмети фішками зеленого кольору.

 

  1. Гра «Так чи ні!» ( з допомогою сигнальних карток)

 

– Пропоную пограти в гру «Так чи ні», якщо «так» показуємо зеленийколір, «Ні» – червоний

– Можна гратися із сірниками?(НІ)

– Вимкни телевізор і вкладайся спати.(ТАК)

– Рятувальну службу викликай за номером 102!(НІ)

– Не можна сушити білизну над газом.(ТАК)

– Увімкни електроприлади і йди гуляти.(НІ)

– Сірники дітям – не іграшка.(ТАК)

– Ялинку прикрасимо бенгальськими вогнями?(НІ)

– Під час пожежізаховаюсьпідліжко.(НІ)

– Діти, постарайтеся запам’ятати всіці правила і дотримуватися їх, щоб пожежна машина ніколи не приїжджала до вашого дому.

 

  1. Гра «Вогонь друг – вогонь ворог».

– Вогонь хоче з вами пограти в гру. Давайте покажемо йому, коли буває добрим, а коли поганим.

– Я буду задавати питання, а ви будете повертати вогонь тією стороною, яка відповідає питання. Якщо вогонь друг – посміхається, якщо вогонь ворог – злиться.

  1. Вогонь в лампочці (хороший).
  2. Вогонь запалив штору (поганий).
  3. Вогонь допомагає готувати обід (хороший).
  4. Вогонь запалив у лісі дерево (поганий).
  5. Вогонь захищає від звірів (хороший)

 

  1. Підсумокзаняття

-А якщо ж трапилася пожежа, що ж нам робити?

-Чому пожежна машина має червоний колір?

-Навіщо їй такий гучний сигнал?

  1. Заключне слово

Вогонь дарує людям світло.

Вогонь даруєїм тепло.

Коли б тепло і світло зникло,

Життя б на світі не було.

 

– Я бажаю, щоб ви незабували правила пожежної безпеки і тоді вогонь вам буде помічником і другом.

 

Ось скінчилась наша гра.

Все, прощатись нам пора.

Будемо завтра зустрічатись,

В нові ігри будем грати.

 

    

 

Фізкультурна розвага

«Школа рятувальників»

Під пісню «Ми армія спасіння МНС» діти входять в тематично прикрашений зал, та шикуються.

Інструктор з фізкультури.      Зібрала я вас, діти

Тут не випадково,

Бо маю сказати,

Важливу промову.

Я школу рятувальників

Хочу відкрити,

Хотіли б ви діти,

До неї вступити?

(Відповідь дітей)

Діти, а якимимають бути рятувальники?

Діти. (можливі відповіді) сміливі, сильні, кмітливі, спритні, хоробрі.

Інструктор з фізкультури.Молодці, приймаю вас до школи рятувальників.

Діти, а ви знаєте, що кожен день рятувальника починається з зарядки. Давайте і ми з вами, як справжні рятівники розпочнемо навчання з зарядки.

            Виконуються вправи під пісню «Рятувальники».

(діти займають місця на квадратах);(діти перешиковуються у ланки).

Інструктор з фізкультури.Уся робота рятувальника проходить у змаганні. Він змагається зі стихіями: пожежею, повінем, землетрусом за життя людей.

Розпочинаємо навчання-змагання.

Як відомо,рятувальники чітко виконують усі команди. Тож давайте спробуємо цьому навчитись.

Естафета №1. «Яка ланка швидше збереться?»

Обидві команди, взявшись за руки, ходять по колу і кажуть слова:

 Як прийшла біда то вмить,

Не ховайся, а дзвони!

Слухавку мерщій знімай

«101» ти набирай.

На останніх словах діти відпускають руки і швидко шикуються у ланки.

Інструктор з фізкультури.Молодці, дуже швидко і чітко виконали завдання.

Щоб перевіритивас на кмітливість, я буду час від часу загадувати загадки. Будьте уважні.

Всі воникмітливі, сміливі,

Сильні, мужні та вродливі.

Кожен день і кожен час,

Люди ці рятують нас.

(рятувальники)

Естафета №2. «Спритні пожежні».

Діти затискають колінами м'яч, та за сигналом стрибають уперед обминаючи кеглі «змійкою», повертаючись назад швидко біжать з м'ячем у руках до своєї команди, передають м'яч наступному гравцю.

Спішить, сурмить:

  • Дорогу дай!

Моргає синім оком.

    Прибуде вчасно і біда,

Людей обійде боком!

(Пожежна машина)

 

Естафета №3. «Пожежна машина поспішає на виклик».

Перед ланкою лежить обруч. Дитина переступає в обруч, берейого в руки і прямує вперед з доланням перешкод. Вертається до своєї ланки, кладе обрус на підлогу, виходить з нього. Рух починає наступна дитина.

Інструктор з фізкультури.Молодці, дуже швидко і чітко виконали завдання.

Перевірка на кмітливість. Відгадайте загадку.

Лишає він страшні сліди,

 усе він пожирає.

А як даси йому води –

 від разу помирає!

(вогонь)

Естафета №4. «Гасіння пожежі».

У дітей в руках паперові краплинки води. У першої дитини відерце. По команді перша дитина кладе краплинку у відерце,біжить, та оминає перешкоди, до багаття і виливає краплинку води. Вертається до своєї команди і передає відеречко наступній дитині.

Інструктор з фізкультури.Молодці, дуже швидко і чітко виконали завдання.

Перевірка на кмітливість. Відгадайте загадку.

Хто мене не бережеться

Дуже швидко обпечеться.

(вогник)

Естафета №5. «Загаси вогник».

На підлозі розташовані бляшанки та вогники. Одна дитина біжить накриває вогник бляшанкою, а інша відкриває.

Інструктор з фізкультури.Молодці, дуже швидко і чітко виконали завдання.

Перевірка на кмітливість. Відгадайте загадку.

Якщо трапилося лихо,

Ти мій друже не дрімай,

Нас скоріше викликай.

(рятувальники)

Естафета №6. «Рятувальники поспішають на допомогу».

Перша дитина надягає рюкзак, лягає на лаву і підтягується по ній. Оминає кеглю і біжіть до своєї команди.

Рятувальник, людина смілива,

Крізь вогонь і воду пройти йому можливо.

Естафета №7. «Тунель».

Пролізти скрізь тунель.

Діти шикуються.

Інструктор з фізкультури.Молодці! Ось і підійшло до завершення наше навчання. Сьогодні ви всі були вправні, спритні, витривалі, навчились долати труднощі. Всі завдання виконали на відмінно. Вітаю вас з закінченням навчання у «Школі рятувальників».

 

Під музичний супровід діти виходять з залу. 

      

 

Наш заклад завітала працівниця служби ДСНС. Малята закріпили правила протипожежної безпеки, переглянули мультфільми про те, як можуть статися пожежі та про мінну небезпеку.