Декада української писемності

З 27 жовтня по 09 листопада  2023 року в закладі проходить Декада української писемності та мови.

Затверджую

Директор ДНЗ № 67

Лисенко  О. М.

«25»  жовтня 2023р.

План – сітка

Проведення Декади української писемності та мови

«Мова має значення!» (27.10.23 – 09.11.23.)

Зміст роботи

27.10.23

Відкриття Декади української писемності та мови «Мова має значення!»: написання Радіодиктанту національної

єдності

Вихователь- методист

30.10.23

Оформлення тематичних  фотозон

«Я люблю рідну мову»

Консультація для батьків  «Розвиток мовлення дошкільників засобами художньої літератури»

Вихователі всіх вікових груп

31.10.23

Заняття «На гостині  у казки» (українські народні казки)

Бесіда «Моя рідна мова"

Заняття «Рідна мова! Як її не знати, як її не любити!»

01.11.23

Розповідь вихователя «Мова мого народу»

Заняття«Найгарніша в світі мова»

Бесіда «Наша мова солов’їна »

02.11.23

Українські народні дитячі забавлянки  та потішки для найменших, промовляємо та граємо

Читання  та обігрування казки «Лисиця та журавель»

Драматизація казки «Ріпка»

Читання української народної казки «Котигорошко»

Вихователі груп № 2, 4

03.11.23

Мовленнєвий ігровий калейдоскоп

Д/г. «Моватварин» (звуконаслідування)

Д/і. «Ласкаві слова», «Осінні слова»

Д/г. «Добрі  та злі слова», Д/в. «Народні  перлини моєї країни» (прислів’я, приказки)

Д/і. «Знайди малюнок» (до  творів Т. Шевченка, В. Сухомлинського), «Веселі звуки» (мовленнєві та немовленнєві  звуки)

Вихователі груп № 2, 4

06.11.23

Слухання українських народних пісень

Слухання українських колискових.

Д/в. «Заколиш ляльку»

Тематичне заняття «Пісня українська – пісня материнська»

Виховател ігруп №3, 8, 10

Музичний керівник, вихованці групи № 11, 12

07.11.23

Використання інтерактивних презентацій з розвитку зв’язного мовлення

Складання казки за  зоровою опорою

Кричалки для тренування дихальної системи

Мовленнєві завдання, літературні вікторини

Вчитель – логопед,

вихованці групи № 10

Вчитель – логопед, вихованці групи № 11

Вчителі – логопеди, вихованці з ООП груп № 3, 9

Вихователі груп №8, 12

08.11.23.

«Літературна мандрівка» ознайомлення з дитячими творами письменників - земляків

Вихователі груп № 3, 8, 9, 10, 11,12

09.11.23.

Виставка малюнків – ілюстрацій дітей та батьків до  дитячих творів українських письменників

Поради для батьків «Сучасні підходи до розвитку мовлення дітей»

Вихователі всіх віковихгруп

27 жовтня колектив ДНЗ 67"ДЕЛЬФІН " долучився до написання радіодиктанту Національної єдності.

В рамках декади української писемності та мови вихованці групи #8 з вихователем Гапішко А.Г. знайомилися з творами Т.Г.Шевченка, інсценували казку "Ріпка". Вихователь середньої групи 8 Гапішко А.Г. провела заняття "Найгарніша в світі мова."

Вихователі середньої логопедичної групи 10 Нижник І.В. та Лукіна Г.І. провели бесіду "Моя рідна мова", переглянули разом з вихованцями відеоматеріал " Казка про рідну мову", провели різні мовленнєві ігри. Вихованці групи 10 залюбки інсценували казку разом з вихователем Нижник І.В.

В рамках декади української писемності та мови вихованці логопедичної групи 11 з вихователем Ларіоновою Т.В. знайомилися з українськими народними казками та творами Шевченка Т.Г., Сухомлинського В.О.

Вихованці середньої групи 8 разом з вихователем Скіпою О.П. слухали українські колискові пісні та виконували їх.

Музичний керівник Власенко С.І. разом з вихованцями старшої групи 12 провела заняття "Українська пісня- пісня материнська."

Вихователь середньої групи 8 Гапішко А. Г. провела з вихованцями літературну вікторину "Мандрівка казками"

Вихователь Рябцева О. А. познайомила найменших вихованців з казкою "Ріпка" за допомогою технології Театр на ложках.

Підсумком декади Української писемності та мови стало інсценування творів В. О. Сухомлинського учнями 4-Б класу ліцею ім. Т. Шевченка класний керівник Кокот Т. В. для вихованців нашого закладу.