Виконання Національного плану управління відходами до 2030 року

Екологічна дидактична гра

«Сміття сортуй – планету врятуй!»

Мета гри:

Вчити дітей правильно сортувати сміття в залежності від матеріалу, виробляти звичку раціонально та правильно утилізувати відходи; розвивати мислення, мовлення; виховувати екосвідомість дітей, любов до своєї рідної країни, прагнення бачити її чистою і квітучою

Хід гри:

Педагог розповідає дітям про те, що кожного дня людство засмічує планету, викидаючи гори непотребу та сміття, незабаром Земля опиниться на межі екологічної катастрофи; потрібно терміново щось робити, щоб уникнути лиха; пропонує поміркувати, що кожен з нас може зробити, щоб наше місто чи село стало чистішим; розповідає про способи переробки сміття в Україні та у світі. Треба навчитися правильно сортувати сміття в залежності від матеріалу. Сортуючи сміття, ми даємо можливість використати повторно деревину, папір, скло, пластик, метал. Вчитель пропонує дітям розкласти «сміття» в різні «баки», попередньо пояснивши, що належить до небезпечних відходів.

Обладнання:

картки із зображеннями контейнерів , сміття з різних матеріалів

ПЛАСТИК

СКЛО

КАРТОН

МЕТАЛ

ОРГАНІЧНІ

ВІДХОДИ

Фрагмент конспекту заняття

«Хочеможити в чистому місті»

(середнягрупа)

Мета:ознайомлюватидітей з проблемою збереженнячистотиміста, з правилами поводження з побутовимсміттям, учитипідтримувати чистоту й порядок у довкіллі, підвищувати культуру побуту, формуватиосновиекологічноїповедінки;  виховуватидбайливеставлення до навколишньогосередовища, охайність.

Обладнання:презентація «», пісняАфлатуна мр3, галявинка, сміттєвівідрарізнихкольорів.

Попередня робота: перегляд фільму «Сортуємосміття»; дидактичнагра «Сортуйсміття», бесіда.

Хідзаняття

І. Дітизаходять до зали, стаютьпівколом, привітання (з рухами).
  «Доброго ранку, рідний наш дім!
    Доброго ранку гостям усім!
    Доброго ранку сонечку ясному!
Доброго ранку місту прекрасному!»

ІІ. Ігровий момент: лунаєпісня:
Вихователь: Діти, а чия пісенькалунає?
Діти: ЦепісенькаАфлатунчика!
      До зали з піснею заходить Афлатунчик.

ІІІ. Мотивація.
Афлатун: Доброго дня вам, шановнігості,любімалята! Ваше містодійснопрекрасне, але всі ми хочемо, щобвсюдибуло чисто і гарно, і я запрошую вас до нашогокінозалу, щобпереглянутицікавийфільм про те, щопотрібноробити, щоб все наше довкіллябулогарним і чистим!
Дітисідають на стільчики.
Вихователь: Ну щож, моїхороші, сідайтерівненько, дивіться і слухайтеуважно.

IV. Перегляд фільму, бесіда.
Вихователь: Скажіть, будь ласка, через що вулиці, подвір’я, парки стають не дужегарними? (П.в. Томущо люди викидаютьдужебагатосміття).
Вихователь: А звідкиберетьсясміття?
П.в. Деякі люди викидаютьнепотрібніречі просто там, де їхвикористали.
В-ль: А що треба робити, щобйогобуломенше?
П.в. Не розкидати.
В-ль: А що можете зробитиви, щоб у нашомумістібуло чисто?
П.В. Щоб у нашомумістібуло чисто, я не буду розкидатисміття.
  - А я, якщопобачу, щохтосьвикинувпапірціабоіншесміття, то скажу, щоцьогоробити не можна.
 - А я разом з бабусею прибираю вулицюбілянашогобудинку.
Афлатун: Молодці, малята! Ви зрозуміли, щопотрібноробити, щобдовкіллябуло чистим і гарним!

V. Виховательзапрошує дітей на уявну прогулянку до парку (На галявині розкидані пластикові пляшки, папір, харчові відходи)
В-ль: Діти, а чи хотіли б ви відпочити і погратися на цій галявині?
 Діти:Ні!
В-ль: Чому вам тут не подобається?
Діти: Тому що тут багато сміття.
В-ль: А що потрібно робити, щоб тут було чисто і гарно?
    1. Щоб усюди було чисто, треба нам прибрати,
        Все сміття і весь непотріб у відра зібрати.
    2. Не тільки зібрати, а ще й сортувати,
        Щоб на заводі все сміття переробили,
        Нові, корисні речі зробили.
В-ль: Так діти, щоб сміття переробляти - його потрібно сортувати, тому що воно переробляється по-різному:
 - в перше відро ми зберемо паперове сміття, з якого можна буде виготовити папір, нові паперові вироби;
   - в друге відро ми зберемо пластик, пластикові відходи, їх розплавлять і зроблять нові речі, пакетик для сміття, стільці, столи;
 - в третє відро природне сміття.

Дошкільнята разом з вихователем збирають сміття у різні пакети і складають у відповідні відра.Афлатун допомагає.
В-ль: А потім ці сміття потрібно винести в спеціальні контейнери, які стоять у відведених для цього місцях.

VI. Підсумок заняття.
  - Що потрібно робити, щоб у світі було менше сміття? (П.в. Не смітити, прибирати).
 - Куди потрібно дівати непотрібні речі? (П.в. Складати в окремі пакети, викидати в спеціальні контейнери).
 - Для чого потрібно сортувати сміття? (П.в. Щоб його переробляти)
В-ль: Молодці, малята!
Афлатун: Тепер буде чисто у вашому місті.
                   Галявина, вулиця – глянь, які чисті.
                   Будете на вулиці біля будинку,
                   Знаю, не кинете навіть смітинку!

про стан виконання Національного плану управління відходами до 2030року.

1. Протягом навчального року в закладі проводилися наступні заходи з підвищення обізнаності управління відходами:
  • Бесіди «Життя без сміття», «Вмій розділяти відходи», «Майбутнє без сміття»
  • Заняття «Ми хочемо жити в чистому місті», «Що таке ресурси?»
  • Освітній проект «Майбутнє без сміття»
  • В кожній групі в наявності дидактичні ігри щодо  сортування відходів.

2.На сайті дошкільного закладу розміщені інформаційні матеріали щодо управління відходами та сталого споживання (https://sadic.klasna.com/uk/site/vikonannya-natsionalnogo-.html)

3.Під час проведення Дня Землі було проведено комплекс занять, практичних дій щодо поводження з відходами та охорони навколишнього середовища :https://padlet.com/merisvit72/fmuam9d2x6l0x7tg

4. Всі садові групи закладу  використовують навчально – методичний посібник «дошкільнятам – освіта для сталого розвитку» Н. Гавриш , в якому є розділи «Ресурси», «Природа – наш друг».