СТОРІНКА ВЧИТЕЛЯ-ЛОГОПЕДА

Вчитель-логопед

Закінчила Уманський державний педагогічний університет ім.Павла Тичини
Спеціальність: Дошкільна освіта
Здобула кваліфікацію: логопеда дошкільних, загальноосвітніх навчальних і реабілітаційних закладів.
Педагогічний стаж: 17 років

/Files/images/butterfly19.gifЗміст корекційно-розвиваючої роботи вчителя-логопеда

• виробляє і вправляє рухи артикуляційних органів;
  • готовить артикуляційний уклад до постановки звуків;
  • визначає послідовність постановки звуків від характеру мовленнєвих порушень;
  • працює над розвитком правильного мовного дихання дітей;
  • відбиває артикуляційний уклад певного звука, використовуючи відпрацьовані раніше рухи органів мовлення;
  • ставить звук (різними прийомами та методами);
  • закріплює поставлений звук у складах;
  • автоматизує поставлені звуки у словах, фразах, реченнях, словосполученнях, зв'язній мові;
  • проводить диференціацію звуків;
  • відпрацьовує граматичні форми.

/Files/images/butterfly19.gifФорми роботи

1. Фронтальні логопедичні заняття.
  2. Підгрупові логопедичні заняття.
  3. Індивідуальні логопедичні заняття.

/Files/images/butterfly19.gifФорми взаємодії з батьками

1. Батьківські збори.  На зборах вчитель-логопед знайомить батьків з нормативними документами, програмами, з досягненнями дітей та труднощами у корекційному процесі.
  2. Індивідуальні консультації вчителя-логопеда. В ході яких батькам надаються індивідуальні поради щодо поліпшення мови або розвитку пізнавальних (психічних) процесів дитини.
  3. Анкетування батьків дозволяє уточнити стан їх зацікавленості у розвитку дитини, визначити їх потреби, з'ясувати чи задоволені вони корекційним процесом.
  4. "Домашні логопедичні зошити", які складені для індивідуальної роботи з дітьми. Вони допомагають батькам закріпити набуті дитиною мовні навички та вміння. А логопеду здійснити аналіз розвитку кожної дитини і налагодити тісний взаємозв'язок між учасниками корекційного процесу.

/Files/images/butterfly19.gifОрганізаційно-методична робота:

• обстеження усного мовлення вихованців ДНЗ ;
  • комплектування підгруп для логопедичних занять згідно мовних порушень;
  • оформлення необхідної документації логопедичного кабінету;
  • співпраця логопеда з вихователями груп.