Літнє оздоровлення

Для малят у дитсадок.

Запашні та соковиті -

Щедрим сонечком налиті.

Літнє оздоровлення у дошкільному закладі «Дельфін»

Літній період особливо сприятливий для зміцнення здоров’я дітей, їх повноцінного розвитку, початку загартування дитячого організму, як у в повсякденному житті, так і спеціально організованого. Літню роботу з дітьми в дошкільному закладі прийнято називати оздоровчою. Цим визначається її основна мета і завдання. Важливо всесторонньо використати сприятливі для зміцнення здоров’я дітей умови літнього часу і добитися, щоб кожна дитина зміцніла і загартувалася. Успіх літньої роботи визначається перш за все тим, наскільки своєчасно підготувався до неї колектив дошкільного закладу. Дуже важливо при підготовці до літа з’ясувати хто із вихованців проведе все літо чи частину його разом зі своїми батьками і не буде тимчасово відвідувати дитячий садок .

Літнє оздоровлення передбачає внесення змін у режим дня дітей . Основним пунктом в режимі дня є виконання комплексу фізкультурно-оздоровчих заходів.

Влітку проводяться повітряні ванни, сонячні ванни і загартування водою. Повітряні ванни особливо ефективні якщо вони проводяться в русі. Щоб діти не втомилися вправи великої рухливості повинні чергуватись із спокійними. Але слід не забувати, що влітку збільшується ризик: перегрівання, сонячних опіків, зниження апетиту в спекотні дні - ми намагаємося уберегти малят від цього. Проведення літнього оздоровлення передбачає розв’язання навчально – виховних завдань, що досягається організацією змістовної діяльності дітей. З метою забезпечення ефективного оздоровлення та повноцінного відпочинку дітей влітку, створення належних умов для освітньої, культурно-виховної, фізкультурно-оздоровчої та спортивної роботи під час літнього оздоровлення дітей в дитячому дошкільному навчальному закладі проводиться робота щодо оздоровлення дітей.

«Сонце, повітря та вода - наші найкращі друзі!» Літній період - найблагодатніший для фізичного розвитку дітей. Саме влітку такі природні фактори, як сонце, повітря та вода найефективніше впливають на організм людини, зміцнюють здоров'я та підвищують працездатність. Усі ці фактори використовуються як самостійні заходи загартування дитини.

Влітку батьки прагнуть, аби їхні діти добре відпочили. Окрім поїздки на море чи до бабусі, малюків можна оздоровити у дошкільному закладі. В нашому садочку літньої пори діти частіше бувають на свіжому повітрі, на майданчиках. Адже саме тут відбуваються основні оздоровчі моменти.

Організація прогулянок влітку.

Ефективним засобом оздоровлення та фізичного виховання дітей є прогулянки, які організовують на ігрових майданчиках, обладнаних для кожної вікової групи.
     В літній період варто забезпечити максимальну тривалість щоденного перебування дітей на свіжому повітрі.
Це час для розвитку інтересу до рухливих ігор та вправ, частіше вправляти в тих способах та видах основних рухів.
ітня прогулянка особливо важлива, тому що зі зменшенням навчального навантаження діти мають більше часу для самостійної діяльності. З'являється можливість пограти в улюблені ігри, використовуючи обладнання майданчиків, виносні іграшки та посібники, проявити свою ініціативу та творчі здібності.
       Щоб зробити прогулянку цікавою та змістовною, вихователі ретельно планують її.
Прогулянки розширюють можливості індивідуальної роботи вихователя з дітьми. Малорухливих дітей варто активізувати, залучати до діяльності, яка сприяє розвитку інтересу до рухливих ігор та вправ, частіше вправляти в тих способах виконання рухів, і якими дитина володіє гірше. Активних і рухливих дітей слід переключати на діяльність, яка вимагає точності рухів, уваги та стриманості.

Ранок у ДНЗ №67« Дельфін» починається із зарядки.

Вихователі використовують усі можливості природного середовища. Літні міні-заняття влаштовують у куточках відпочинку: на майданчиках або на травичці. Малята полюбляють казко терапію на свіжому повітрі.

Діти з ясельної групи таким чином швидше адаптуються у садочку, впевнені вихователі.

Наші вихователі власноруч створюють розвивальне середовище для діток.  Крім того, вони створюють методичні посібники для діток, для розвитку дрібної моторики.

Аби малюки не втомлювалися, вихователі змінюють види діяльності: спочатку – гра, потім – хороводи. У спекотну днину діти відпочивають у затінку дерев. Найбільш улюбленим місцем є пісочниця. Колективна творча праця об’єднує, вважають педагоги.

Влітку діти більш охоче п’ють воду просто на майданчиках. Свіже повітря та різноманітна діяльність підвищують апетит. І хоч ціни на продукти зросли, харчування у закладі залишається збалансованим та раціональним.

Серед основних критеріїв оздоровлення дітей – повноцінне харчування у щоденний раціон входять свіжі овочі, фрукти та соки, також – гнучкий режим з максимальним перебуванням дітей на свіжому повітрі та активний відпочинок – свята, розваги, ігри, конкурси.

Ми хочемо бачити своїх дітей гарними, щасливими, успішними, але, мабуть, не помилимося, коли скажемо, що кожен із батьків мріє, щоб його дитина була насамперед здоровою, бо немає більшого лиха, ніж коли хворіє твоя дитина.

У ДНЗ №67  з 1 червня розпочнеться оздоровча кампанія. Тим діткам, котрі й надалі відвідують навчальний заклад, відпочинок вихователі  гарантують.

Вихованці нашого садочка пораються на своєму городі. Трудова діяльність – один з кількох пунктів дитячого релаксу, кажуть фахівці.

Рольові, спортивні ігри, різноманітні естафети та максимум перебування на свіжому повітрі – для дитячого організму таке поєдання тільки на користь.

Всі природні фактори: сонце вода, повітря – використовуються для дітей. Щоб вони набралися здоров’я. Оздоровлення необходиться і без загартувань. Під час літньої оздоровчої кампанії  проводяться ігри, і діти можуть просто відпочити.